Офіційне представництво в Україні

Встановлення лебідки

"Як встановити лебідку? "- перше питання, яке виникає у покупця після придбання. Від цього безпосередньо залежить зручність і функціональність використання.

А видів установки стільки ж скільки і різновидів лебідок і навіть більше. Постараємося сьогодні розібратися в цьому питанні, і виділимо основні правильні рішення цього завдання.

І так поїхали!

Ручні лебідки - ніяких премудростей немає і бути не може, надійно прикрутили платформу, закріпили цей агрегат, і працюйте. Але не перестарайтеся, адже на великі вантажі вона не розрахована.


Електричні лебідки - працюють від електромережі автомобіля або квадроцикла і діляться на три категорії: 12 і 24, 220 V. Установка електричної лебідки проводитися також в штатні місця за допомогою спеціальних кріплень і комплектуючих, які поставляються в комплекті до електричної лебідки, а провідний пульт з кнопками управління, як необхідний атрибут лебідки, виводитися на кермо для зручності використання.


Отже, розглянемо варіанти установок на різних видах автотранспорту.

 Лебідка на квадроциклі - тут все гранично просто, є два варіанти установки:

  • на установчу платформу на передній частині
  • в штатне місце в бампері



Для позашляховика передбачена установка в трьох варіантах:

1. Штатний місце на посиленому бампері - використовується досвідченими завойовниками бездоріжжя. Лебідка встановлюється в спеціальне місце на посиленому бампері. Просто і зі смаком.

Блок управління в основному багато переносять під капот для більшого збереження.

2. Прихована установка - найпопулярніший спосіб установки. Лебідка встановлюється під штатний бампер. До рами позашляховика приварюється НАДІЙНИЙ установча платформа, і вже до неї кріпиться лебідка. У самому бампері вирізається тільки отвір під клюз або ролики (в залежності від троса). Елегантність і невимушеність зовнішньої естетики.


Важливо: Не залежно від того, який вид установки ви виберете, і лебідка, і посилений бампер - це додатковий вагу на підвіску. Тому, щоб не угробити залізного коня краще попередньо подумати про посилену підвіску, порадившись з фахівцем!

3. Установка лебідки переносного типу - застосовується людьми які рідко користуються лебідкою на авто, але досить завбачливі перед поїздкою по бездоріжжю або просто використовують лебідку для переміщення інших вантажів.

Практично і функціонально. Але якщо ви плануєте часті поїздки по бездоріжжю, на озброєння цей метод брати не радимо, оскільки при кожному застряваніі, потрібно виходити і чіпляти лебідку до машини. і не виключено, що ви не застрягнете саме тим місцем, куди потрібно вчепитися лебідку.

Гідравлічні лебідки - приєднується до гідросистемы. Встановлюють такі лебідки в основному на евакуатори або спец. техніку, але також зустрічаються та встановлюються і на позашляховиках. Спосіб установки не відрізняється від електричних.

Важливо: Посилення ходової частини обов'язково, адже це дуже важкі лебідки.

Механічні лебідки - комплектуються тільки ті позашляховики, в яких є можливість підключення до коробки блоку відбору потужності. За своєю конструкцією можуть кріпиться тільки під днищем, поруч з коробкою передач. Варіант досить простий і практичний (за винятком ситуацій, коли автомобіль застряг в ямі або болоті, а лебідка зламалася).

Ланцюгові талі: для кріплення мають спеціальний гак, можуть кріпитися і використовуватися в будь-якому зручному місці, що дає їм перевагу на тлі тельферів і ручних лебідок.

Електротельфер - працює від звичайної електромережі. Установка відбувається так: на кран - балку чіпляється візок (механічний або електричний), до нього тельфер.

Важливо: Балка повинна мати пристойний запас міцності, мінімум в 2 рази більше ніж вага вантажу який на неї повісять.


Оцените данный материал: