Офіційне представництво в Україні

Як вибрати трос для лебідки

Лебідка є тягово-підйомним обладнанням, завдання якого полягає в переміщенні вантажів горизонтально або під певним нахилом. Найчастіше вона використовується на транспортних засобах – для буксирування, витягування транспорту з бруду, кювету, завантаження плавзасобів, квадроциклів, снігоходів на причіп. Важливим елементом лебідки є трос. Зазвичай він вже передбачений в базовій комплектації. Але з часом трос може заламуватися, перетираться і рватися. У такому випадку знадобиться купити новий виріб. Сьогодні ми і поговоримо про те, як вибрати трос для лебідки.

Типи тросів за матеріалом виконання

Матеріал визначає експлуатаційні властивості троса і його ціну. Існує поділ таких виробів на сталеві та синтетичні. Сталь є традиційним матеріалом у цій сфері. Вона відмінно підходить для використання в піску, бруді. Метал має високу стійкість до зношування.

Центральна частина синтетичного троса складається з гнучкого сердечника, навколо якого розташована оплетка з сталевої проволоки. У різних шарах проволочний діаметр може як відрізнятися, так і бути однаковим.

Плюси тросів з сталі:

  • підвищена стійкість до температурних впливів, агресивних середовищ і навантажень;
  • великий ресурс;
  • доступна ціна;
  • не сплющується під час експлуатації.

Один з недоліків – маса. Вона ускладнює роботу. Також на поверхні з часом утворюються заусенці, тому користуватися таким тросом можна виключно в рукавицях з щільного матеріалу. У разі розриву є великий ризик отримання травм. Ремонту виріб не підлягає. Якщо для виготовлення використана чорна сталь, то трос буде схильний до корозії. Частковим рішенням цієї проблеми стане нанесення на поверхню мастила.


Синтетичні троси

Синтетичні троси виготовляються з штучних ниток, наприклад, кевлару. Вони мають наступні переваги:

  • здатність справлятися з серйозними навантаженнями – новий виріб за міцністю не поступається металевим аналогам;
  • у разі розриву можливий ремонт;
  • невелика вага зменшує навантаження на лебідку, мінімізує пошкодження у разі розриву.

Під час експлуатації синтетичні троси втрачають частину міцності. Гравій, пісок та інші абразивні частинки негативно впливають на цілісність виробу. Синтетика не підходить для дуже низьких або високих температур. Вона потребує періодичного догляду. Брудний трос швидко втрачає всі свої переваги. Якщо мокрий трос залишиться на барабані в морозну погоду, то виріб замерзне, а після розморожування його вже не можна буде використовувати. Ресурс виробу при активному використанні рідко перевищує 3-4 роки.


Вантажопідйомність і геометрія

Розглядаючи питання, як вибрати синтетичний трос для лебідки або металевий аналог, важливо враховувати діаметр. Адже саме він впливає на вантажопідйомність. Вантажопідйомність ділиться на робочу і критичну (яка діє на виріб короткочасно). Наприклад, у троса 5 мм робоча вантажопідйомність досягає майже 300 кг, а критична складає 1499 кг. Якщо товщина виробу дорівнює 6 мм, то робоча вантажопідйомність збільшиться до 432 кг, а критична – до 2161 кг і т.д.

Рекомендовані значення діаметра, як і довжини, можна знайти в технічних характеристиках кожної лебідки. Зі збільшенням діаметра барабан, відповідно, вмістить виріб значно меншої довжини.

Синтетичні троси підходять для активної експлуатації з пізньої весни до ранньої осені. В інший час краще використовувати сталеве виробу. Для синтетики на лебідці повинен бути встановлений клюз, металевий канат доповнюється направляючими роликами. Якщо на барабані експлуатувався сталевий канат, то при його заміні на синтетичний доведеться відполірувати барабан або навіть замінити його на новий. Залишені подряпини можуть прискорити знос синтетики.

Сподіваємося, що стаття про те, як підібрати трос на лебідку, була корисною. З додатковими питаннями звертайтеся до спеціалістів нашого інтернет-магазину.


Оцените данный материал: