Офіційне представництво в Україні

Правила використання автомобільних лебідок

Як використовувати автомобільну лебідку є кілька простих правил.

  1. Не скупитися. Просто наявність лебідки при необхідності її використання буде мало, а ефективність буде зведена до мінімуму, якщо ви не витратите на аксесуари і такелаж. це:
    • Рукавички для роботи з лебідкою (бажано двошарові)
    • Стропа для кріплення троса
    • Такелаж шакли і блоки
    • Подовжувач троса лебідки
  2. Перед тим як ви застрягнете, потрібно наперед продумати як ви будете вибиратися за умови, коли на автомобілі встановлена ​​тільки одна лебідка попереду, з виїздом тому можуть виникнути проблеми.
  3. Генератор автомобіля не здатний живити двигун електричної лебідки, а той в свою чергу виробляє електроенергію, створюючи при цьому не тільки рух, а й нагрівання.

Тепер по порядку:

  Рукавички найнеобхідніша річ при роботі з тросом лебідки. Нехай навіть легкий контакт зі сталевим тросом без рукавичок, може пошкодити шкіру внутрішньої сторони долоні своїми сталевими задирками. У разі, коли задирок дуже міцно зачепився, з рукавичкою буде простіше отримати з нього долоню, і уникнути затягування її в редуктор.

  Що стосується блоку, то в ряді випадків він просто необхідний. Хоча швидкість тяги на порядок стає нижче, цей такелажний інструмент подвоює її силу. З його допомогою змінюється напрямок тяги, в разі якщо тягнути потрібно не себе, а кого небудь ще. Шакли необхідні для з'єднання блоків і тросів між собою. Необхідність подовження троса не вимагає пояснень, однак хотілося б підкреслити, що не потрібно використовувати динамічні троси, витягуються подовжувачі в даній ситуації не підходять.


  Корозахисна стропа. Вона запобіжить перелом сталевих жив троса гаком в місці зацепа, і допоможе врятувати дерево від пошкоджень. До речі дерево бажано вибрати не найближче до автомобіля, а навпаки подалі, щоб дотягнутися тросом. Адже чим більше троса на барана, тим меншим тяговим зусиллям володіє автомобільна лебідка. Але залишати потрібно не менше п'яти витків, щоб трос не зірвався з барабана.

Трос - проста, але дуже важлива деталь, без якої не проходить жоден «порятунок» автомобіля з різних пасток. Буває двох видів - кевларовий і металевий. Перший - м'який і досить простий у роботі, не тоне у воді, другий - надміцний, стійкий до стирання і температурних перепадів.
Подбайте про свою безпеку та безпеку поруч знаходяться людей щоб натягнутий трос при розриві не полетів далеко і нікого не травмував, повісьте на нього утяжелитель. Слід пам'ятати: дуже складно створити умови для лебідки, щоб вона тягнула автомобіль виключно прямо, частіше доводиться це робити під кутом. Часто це призводить до заклинювання або закушування троса, так як трос намотується тільки на одну сторону барабана. Щоб уникнути цієї ситуації, після протягування на кілька метрів необхідно зупинитися, відтягнути трос назад і перемотати його на протилежну сторону барабана. При тривалій роботі, також слід робити перекури через кожних п'ять хвилин, щоб уникнути перегріву мотора і виснаження акумулятора.

Важливо! Жати в педаль газу при лебеженні не варто. У цьому немає ніякого сенсу, і можна навіть спалити генератор. Так як генератор найпотужнішого автомобіля дає максимум 120 А, в той час як навантажена лебідка потягне і все 400 А, а то і більше.

Ручні сигнали при роботі з лебідкою

Напрямок руху: тримайте руки таким чином, щоб великі пальці були підняті, а кисті нахилені в напрямку, в якому ви рекомендуєте водієві рухатися.
Намотування троса: піднятим догори вказівним пальцем робіть невеликі кола в ту сторону, в яку намотується канат.
Розмотування троса: вказівним пальцем, спрямованим вниз, потрібно описувати кола приблизно на висоті талії, вказуючи необхідність випуску додаткової довжини троса з лебідки.
Імпульсне намотування дротяного троса: кінчики великого і вказівного пальця розходяться / зводяться, вказуючи водієві на необхідність роботи лебідки в режимі коротких і частих імпульсів.
Зупинка тягової конструкції: одна рука стискається в кулак і направляється до водія, друга - витягується в бік.
Ножні гальма: долоні, на рівні грудей, складаються хрестом.
Допомога від автомобільного двигуна: сигнал водієві збільшити крутний момент, що розвивається колесами автомобіля, щоб полегшити процес буксирування.

Автомобільна лебідка - пристрій потрібний, але досить небезпечний при неправильному використанні. Ставтеся до тягового механізму дбайливо і тоді він обов'язково відповість вам взаємністю в потрібну хвилину.


Оцените данный материал: