Офіційне представництво в Україні

Як намотати трос на лебідку?

Для переміщення вантажів на різні дистанції, виконання вантажно-розвантажувальних робіт часто використовуються лебідки. Вони складаються з приводного механізму, барабана і, звичайно ж, троса, який виступає зв'язковим між лебідкою і вантажем. Троси бувають синтетичними і металевими. Кожен має свої сильні і слабкі сторони. Щоб тяговий механізм працював правильно, необхідно надійно зафіксувати всі елементи, тому пропонуємо поговорити про те, як намотати трос на лебідку. Це досить важливий і відповідальний процес.

Чим відрізняються синтетичні і металеві троси?

Синтетичні троси виготовляються з кевлара та інших міцних матеріалів. Вони мають невелику вагу, легко подовжуються і ремонтуються у разі необхідності. При обриві такі вироби відносно не небезпечні. Але при регулярному використанні таких тросів на кам'янистих, піщаних місцевостях, де є абразивні елементи, вони досить швидко зношуються. Також не рекомендовані такі аксесуари для холодної пори року. Вони мають здатність вбирати вологу, яка може замерзнути і зробити трос непридатним для подальшої експлуатації.

Металеві троси дешевші і міцніші синтетичних. Вони є всесезонними. Але рівень безпеки при їх експлуатації нижчий. При обриві є ризик отримання травм і пошкодження транспортного засобу, тому рекомендується доповнювати металеві троси тросогасниками. Також вони не підлягають ремонту. Під час експлуатації на сталевому тросі з'являються заусениці, тому при роботі з ним рукавички з щільного матеріалу обов'язкові.


Причини обриву троса

Перед безпосереднім розгляданням питання, як заплести трос лебідки, варто розглянути, чому він може порватися. Це допоможе мінімізувати подібні ситуації, а також виявити причину обриву, щоб не допустити подібного в майбутньому.

  • Непрофесійна заміна троса. Порушення технології збільшує шанси на передчасну поломку.
  • Заводський брак. Трос, кріплення, барабан можуть мати брак, що може негативно вплинути на стійкість до навантажень. Придбати лебідки і комплектуючі слід лише від надійних виробників.
  • Великі навантаження. Кожен трос розрахований на певні навантаження. Якщо перевищити цей показник, ризик обриву наближається до 100 %. Тому перед покупкою слід розрахувати повну масу автомобіля. Щоб зменшити навантаження, рекомендується придбати трос з невеликим запасом міцності.

Процес заміни троса на лебідці

Розібратися, як заправити трос в лебідку, можна самостійно. За цією послугою не обов'язково звертатися до професіоналів. Розглянемо цю процедуру на прикладі електричної лебідки. Для інших пристроїв принцип подібний. Спочатку потрібно відключити мінусову клему від акумуляторної батареї. Це необхідно для запобігання короткому замиканню. Далі потрібно відключити дроти живлення самої лебідки.

Наступним кроком є зняття лебідки. Робити це потрібно згідно з інструкцією виробника. Після демонтажу слід оглянути барабан. Він містить 2 отвори по боках з вкрученими болтами. Саме вони використовуються для фіксації троса. Якщо різьба зіпсована, то її необхідно нарізати заново. Для цього вже без послуг майстра не обійтися.

Далі залишається вставити трос у відповідні отвори і затиснути його болтами. Лебідка повертається на місце. Після підключення живлення проводиться намотка троса. Вона виконується таким чином, щоб трос знаходився з нижньої сторони.

Під час експлуатації лебідки важливо пам'ятати, що максимальні тягові властивості проявляються на першому витку. Чим менше їх залишається на барабані, тим більше ефективна відстань тяги. Не рекомендується розмотувати трос повністю. Завжди потрібно залишати щонайменше кілька витків. Щоб збільшити надійність кріплення і мінімізувати обрив.


Оцените данный материал: