Офіційне представництво в Україні

Характеристики лебідок

Основними об'єднуючими характеристиками всіх даних механізмів є тягове зусилля і область застосування.

Лебідки охоплюють досить широкий спектр експлуатації. Починаючи від побутових, будівельних робіт, закінчуючи протягуванням силового кабелю в траншеях або крізь труби.

Розглянемо найпоширеніші і користуються найбільшим попитом серед споживачів - електричні, автомобільні, ручні.

Характеристики електричних лебідок

Це високопродуктивні агрегати, що підвищують швидкість роботи за рахунок підключення до електроприводу з напругою 12, 24, 220, 380 вольт. Особливістю електролебідки служить той факт, що вона володіє не тільки горизонтальною тягою, але високою вертикальною вантажопідйомністю (електричні тельфери, ланцюгові талі). Широко застосовуються в промисловості, судно- будівництві, виробництві, сільськогосподарської діяльності, автоспорті, і багатьох інших сферах, пов'язаних з буксируванням і переміщенням вантажів. Класифікують електричні лебідки на:

Малогабаритні– це електро-тельфери, і переносні лебідки. Тельфери мають невелику вагу (до 40 кг), прості в монтажу і транспортуванні. Необхідне живлення 220 вольт, вантажопідйомність до 1.5 тонни, управління з допомогою кабельного або дистанційного пульта. Переносні частіше використовуються в автомобілях з невеликою вагою, і з легкістю поміщаються в багажник.

Планетарні – за основу в роботі механізму взятий планетарний редуктор. Планетарним він називається через пристрої: використовується одне (основне) провідне колесо, і кілька ведених (як планетарна модель будови сонячної системи). Мають більшою потужністю, малою вагою і компактністю. Оснащення: ПДУ і надійний електромагнітний гальмо. Працюють в основному від електроживлення з напругою 12/24, 220 і 380 В.


Монтажні – через підйом і переміщення вантажів з більшою вагою, головною сферою застосування для цих пристроїв, служать промислові і будівельні об'єкти. Відповідно вони і самі мають вагою більш підлозі тонни, тому їх кріплять на надійну металеву раму, стаціонарно встановлюють на горизонтальну поверхню. Мають великий запас троса, але в той же час не відрізняються високою швидкістю підйому вантажу.

Тягові – за своїми характеристиками вони не сильно відрізняються від монтажних, за винятком призначення. Вони не піднімають вантаж самостійно, забезпечуючи тільки тягове зусилля для цього процесу. З цієї причини, тягові лебідки мають більшою швидкістю, на відміну від монтажних (менше 30 м / с), але в той же час меншим запасом троса.

Характеристики автомобільних лебідок


Головним призначенням автомобільних лебідок, як видно з назви, служить витягування застряглого автомобіля за допомогою троса, закріпленого за сторонній нерухомий предмет, що володіє значно більшою масою, наприклад, дерева, або іншого більш тяжкого автомобіля. Для зручності і практичності, їх жорстко кріплять на передній і задній частині корпусу автомобіля. По механізму дії їх поділяють на три типи: електричні, механічні, гідравлічні. Останні, частіше застосовують на евакуатори. Існують також переносні електричні моделі, які мають невелику вагу, але в той же час солідним тяговим зусиллям.

Характеристики ручних лебідок

Областю застосування ручних лебідок є монтажні та вантажно-розвантажувальні і будівельні роботи з малогабаритними вантажами. У рідкісних випадках їх застосовують в автомобілях. Хоч вони не мають великого тяговим зусиллям, ручні лебідки відрізняються своєю практичністю, так як вводяться в дію за допомогою фізичної сили людини, і оснащені храповим гальмом, який запобігає мимовільному рух вантажу в зворотному напрямку. Слід зазначити, що т.у. можна збільшити за допомогою поліспастний блоку, яким досить часто їх комплектують.

Давайте коротко ознайомимося ще з трьома видами лебідок, які не так популярні, але не замінні в своїй сфері діяльності і розберемо їх відмінні характеристики:


  1. Бурові - це основний механізм підйомних систем в бурових установках. призначення:
    • Підйом і спуск в свердловину бурильної і обсадної труби
    • Фіксація на вазі колони труб при бурінні або промиванні свердловини
    • Підйом труби при нарощуванні
    • Передача обертання на ротор, а так само свинчивание і розгвинчування труб
    • Додаткові роботи допоміжного характеру (переміщення в бурову інструментів, обладнання, матеріалів)
    • Підйом і утримання вишки в зібраному вигляді в вертикальному положенні
    • Конструкція барабанного типу складається з підйомного і трансмісійного вала із закріпленим талевого канатом, мотора, коробки передач, гальмівної системи ( "стрічковий" і "регулює" гальмо ") і пульта управління.
  2. Якірні лебідки (кабестан) або Шпиль - Своє застосування вони знаходять у судноплавстві. Це вертикально встановлений вал, який намотує ланцюг або канат прикріплений до якоря. Лебідка використовується також для підтягування річкових суден біля причалів.
  3. Маневрові - відносяться до гірничо-шахтного устаткування, але їх широко використовують і в промисловості, на елеваторах, в залізно-дорожньо транспортних роботах (навантажувальних станціях, підтягуванні складів і ін.). За кількістю барабанів, вони діляться на одне і двох барабанні. По виду споживаної енергії, бувають електричні і пневматичні.

Оцените данный материал:




Похожие новости