Офіційне представництво в Україні

Пристрій лебідки

Пристрій лебідки та характеристики

Різні види лебідок знаходять своє застосування не тільки на виробничих і будівельних майданчиках, досить часто без використання такого механізму складно обійтися і в побуті. Їх основне призначення - переміщення вантажів в вертикальній або горизонтальній площині. Залежно від пристрою лебідки визначається область і можливості її застосування. Їх поділяють на:

  1. електричні
  2. ручні

Пристрій ручної лебідки

Такі механізми в залежності від приводу поділяються на пристрої:

  • з важільним приводом
  • з барабанним
  • з черв'ячним

Вони мають різні характеристики, а основними перевагами є їх автономність, простота конструкції і зручність у використанні. При цьому, звичайно, приносяться в жертву такі показники як швидкість, вага і відстань, на яке можна перемістити вантаж.

Пристрій електричної лебідки

Цей вид механізмів допомагає обійтися без додатка фізичних зусиль при переміщенні вантажів в горизонтальній або вертикальній площині. Їх вантажопідйомність залежно від моделі досягає 15 тонн. Установка таких пристроїв має на увазі жорстке кріплення на опорній, як правило, горизонтальній поверхні. Управління ними здійснюється пультом. У свою чергу за призначенням і сферою застосування їх можна поділити на:

  • малогабаритні
  • монтажні
  • тягові

Пристрій автомобільної лебідки

Це спеціалізовані пристрої, які устанавліются на автомобілі, що експлуатуються в умовах бездоріжжя і важкодоступній місцевості. Вони, в свою чергу поділяються на:

  • механічні
  • гідравлічні
  • електричні

Механічні більш потужні - в дію приводиться двигуном автомобіля. Специфіка таких автомобільних лебідок в тому, що вони встановлюються в основному на позашляховики. Гідравлічна в свою чергу, як і механічна, може працювати тільки при включеному двигуні і використовує енергію гідромотора. Завдяки герметичності корпусу, вона здатна працювати навіть під водою.

Найбільш поширеними є електричні. Вони споживають електроенергію електромережі автомобіля, і відрізняються простотою конструкції і установки. З її допомогою можна витягти позашляховик вагою до 4,5 т. Основний робочий елемент - барабан, на який намотується трос, оснащується вбудованим гальмом.

З одного боку барабана встановлений підвищувальний редуктор, а з іншого двигун. Для ручного розмотування троса передбачений важіль відключення барабана. Але необхідно мати на увазі, що така лебідка споживає досить багато енергії, тому рекомендується використовувати їх на автомобілях з АКБ 90 А / ч.>

Пристрій електричного тельфера

У промисловій сфері використовуються талі з електроприводом, які також називають тельфер. На відміну від лебідок, які встановлюються в певному місці, електричний тельфер дозволяє піднімати і переміщати вантажі одночасно як по вертикалі, так і по горизонталі. Відстань по горизонталі обмежує тільки довжина встановленої монорельси.


Оцените данный материал:
Похожие новости