Троси для лебідки
Троси для лебідки - види, функції, особливості застосування
Одним з важливих комплектуючих кожної лебідки є трос - від того, наскільки надійним він виявиться, залежить безпека людей, автомобіля або обладнання.
ВИДИ ТРОСІВ ЛЕБІДКИ І ЇХ ОСОБЛИВОСТІ
Виробники пропонують користувачам два види тросів для лебідки: синтетичні (кевларові) і сталеві. Останнім часом посилилася популярність синтетичних тросів, але який вид краще і надійніше для лебідки - суперечки не вщухають по сьогоднішній день.
Переваги та сфера застосування сталевого троса
Даний вид троса має ряд переваг:
- висока міцність;
- низька зношуваність;
- висока зносостійкість;
- не змерзає в зимовий час;
- байдужий до хімічних впливів дорожніх реагентів.
Даний вид троса вважається класикою, яка приваблює багатьох власників лебідки. Ними часто комплектують автомобільні лебідки, для евакуаторів, лебідки для квадроциклів, застосовують в такелажних роботах на будівництві та у виробництві. Сталеві троси можуть використовуватися з роликовими направляючими і клюзами.
До мінусів сталевого троса відносяться схильність до ржавіння, схильність до появи зубців і заломів, що з часом ускладнює їх намотування на лебёдочний барабан. Працювати з таким тросом пропонується в рукавицях, дотримуючись правил безпеки.
Особливості та сфера використання синтетичного троса
Альтернативою сталевому є трос синтетичний, який з'явився в 90-і роки минулого століття. Сьогодні їх широко застосовують в позашляховиках (вони є обов'язковою умовою для участі в змаганнях), ними комплектують гідравлічні та електричні лебідки.
Кращими матеріалами для виготовлення синтетичного троса є кевлар і дайніма. Найбільшою популярністю користуються недорогі кевларові троси, якими комплектують автомобільні і промислові лебідки. Синтетичні троси можуть мати довжину від 6 до 100 м. Вони більш м'які і приємні в роботі.
Синтетичні мають ряд переваг перед сталевими:
- міцність вище на 50%;
- висока безпека - не травмують людей і не пошкоджують обладнання при обриві;
- стійкість до високих температур - починають плавитися при 150 градусах;
- не тонуть у воді, не поглинають вологу;
- вага не перевищує 5 кг.
До мінусів цих виробів слід віднести примхливість в роботі: змотувати їх потрібно при навантаженні, а при низьких температурах намотувати на бухту трос і зовсім не можна. Також потрібно стежити, щоб трос під час роботи лебідки не защемило витками на барабані. Синтетичні троси лебідки незручні для експлуатації в зимовий період - вони можуть змерзатися. Крім цього їх потрібно періодично мити від бруду.
Як вибрати трос
Вибирати вироби слід, виходячи з гранично допустимих навантажень для лебідки. Міцність троса і тривалість його служби залежать від наступних факторів: виду виробу, якісті матеріалу та діаметра троса. Щоб уникнути розриву, тросову лебідку роблять з запасом міцності 1,5-2.
- Збираючись купити трос лебідки, слід звернути увагу на:
- граничне навантаження на розрив;
- ступінь травмобезопасности;
- вага виробу;
- стійкість до стирання;
- стійкість до впливу ультрафіолету.
За ціною виграє сталевий трос - синтетичний коштує набагато дорожче. Остаточний вибір залежить від особистих переваг, умов експлуатації та фінансових можливостей покупця.
ДЕ КУПИТИ ТРОС ДЛЯ ЛЕБІДКИ
У нашому інтернет-магазині представлений широкий вибір сталевих і кевларових тросів з різним тяговим зусиллям, які підходять для різних видів лебідок. Кевларові троси розраховані на навантаження 4-6 тонн, сталеві можна підібрати в діапазоні навантаження від 4 до 10 т. Переваги виробів від виробника Dragon Winch - висока міцність, надійність, і тривалий термін експлуатації. Доставка виконується в будь-який населений пункт України. Переваги нашої роботи - доступні ціни та гарантія високої якості товару вже оцінили багато власників лебідок від виробника Dragon Winch. Міцний і надійний трос - гарантія безперебійності роботи лебідки та відсутність проблем в самий невідповідний момент.